Ing. Petr Faltus - Hlavní strana - Zdraví, webové nástroje, síťová komunikace

Ověření čísla účtu na Slovensku a převod IBAN

Slovenské kódy pro platební styk

Výchozí podoba této stránky

Tento formulář slouží k on-line ověření čísla účtu, on-line ověření kódu banky nebo on-line hledání banky podle názvu, vše na Slovensku. Je-li číslo účtu platné, potom také k převodu z a do současného mezinárodního formátu IBAN.

S čísly účtů pracuje formulář v národním formátu, který na rozdíl od formátu IBAN bylo v minulosti možné použít pouze na slovenském bankovním trhu vrámci tuzemských finančních transakcí a do 31.1.2016. Později jen IBAN. Každé číslo účtu v národním formátu ve tvaru PPPPPP-IIIIIIIIII/KKKK se skládá z identifikátoru čísla účtu a kódu banky pro platební styk. Identifikátor čísla účtu (PPPPPP-IIIIIIIIII) je tvořen maximálně 16 číslicemi, z toho až 10 číslic (IIIIIIIIII) je základní číslo účtu a před ním nepovinně až 6 číslic (PPPPPP) je předčíslí. Případné předčíslí od základního čísla účtu odděluje pomlčka. Kód platebního styku (KKKK) následuje za lomítkem a je tvořen 4 číslicemi. Použitá databáze kódů platebního styku je aktuální z 7.6.2019.

Úspěšné ověření základního čísla účtu znamená, že číslo tak, jak je napsáno, splňuje výpočet kontrolního součtu, který je závazný pro všechna základní čísla účtu v národním formátu na bankovním trhu. Je-li ale právě tento účet příslušnou bankou skutečně zřízen a aktivní pro finanční transakce, musí potvrdit ona. To zůstává nad rámec tohoto formuláře.

U funkce nerozlišování diakritiky formulář v případě přehlasovaných znaků respektuje, že němčina na rozdíl od češtiny nebo slovenštiny diakritiku jen neodmazavává, ale nahrazuje zpřežkou s písmenem "e". Název Wüstenrot by tedy byl bez diakritiky Wuestenrot, atd.


 
Slovensko

Celé číslo účtu, kód banky nebo název:

Velká a malá písmena:
Diakritiku:

Hledání banky nebo jiného peněžního ústavu podle názvu

'slovenská'

Kód Název SWIFT
0720 Národná banka Slovenska NBSBSKBX
0900 Slovenská sporiteľňa, a.s. GIBASKBX
3000 Slovenská záručná a rozvojová banka, a.s. SLZBSKBA
7500 Československá obchodná banka, a.s. CEKOSKBX

Celkem nalezeny 4 výskyty


 

Příklady použití tohoto ověření čísla účtu na Slovensku

Příklady použití tohoto ověření kódu nebo hledání banky podle názvu na Slovensku

Související stránky

Hypoteční a úvěrový kalkulátor - Výpočet měsíční splátky z cílové částky a doby splácení 7.6.2014 (22.4.2013) - Výpočet měsíční splátky a dalších parametrů hypotéky nebo úvěru z cílové částky, doby splácení a roční úrokové sazby
Ověření čísla účtu v ČR a převod IBAN - České kódy pro platební styk 20.1.2020 (23.8.2016) - ověření čísla účtu kontrolním součtem, ověření kódu pro platební styk a hledání banky podle názvu v ČR Česká republika


© Ing. Petr Faltus 20.1.2020 (23.8.2016)

E-mail

  


Ing. Petr Faltus na YouTube  Ing. Petr Faltus na Pinterestu

Vaše IP adresa je 3.94.202.172 (ec2-3-94-202-172.compute-1.amazonaws.com)

 3