Ing. Petr Faltus

Ověření čísla účtu na Slovensku

Slovenské kódy pro platební styk

Výchozí podoba této stránky

Tento formulář slouží k on-line ověření čísla účtu, on-line ověření kódu banky nebo on-line hledání banky podle názvu, vše na Slovensku.

S čísly účtů pracuje formulář v národním formátu, který na rozdíl od formátu IBAN lze použít pouze na slovenském bankovním trhu vrámci tuzemských finančních transakcí. Každé číslo účtu v národním formátu ve tvaru PPPPPP-IIIIIIIIII/KKKK se skládá z identifikátoru čísla účtu a kódu banky pro platební styk. Identifikátor čísla účtu (PPPPPP-IIIIIIIIII) je tvořen maximálně 16 číslicemi, z toho až 10 číslic (IIIIIIIIII) je základní číslo účtu a před ním nepovinně až 6 číslic (PPPPPP) je předčíslí. Případné předčíslí od základního čísla účtu odděluje pomlčka. Kód platebního styku (KKKK) následuje za lomítkem a je tvořen 4 číslicemi. Použitá databáze kódů platebního styku je aktuální z 7.6.2019.

Úspěšné ověření základního čísla účtu znamená, že číslo tak, jak je napsáno, splňuje výpočet kontrolního součtu, který je závazný pro všechna základní čísla účtu v národním formátu na bankovním trhu. Je-li ale právě tento účet příslušnou bankou skutečně zřízen a aktivní pro finanční transakce, zůstává nad rámec tohoto formuláře.

U funkce nerozlišování diakritiky formulář v případě přehlasovaných znaků respektuje, že němčina na rozdíl od češtiny nebo slovenštiny diakritiku jen neodmazavává, ale nahrazuje zpřežkou s písmenem "e". Název Wüstenrot by tedy byl bez diakritiky Wuestenrot, atd.


 
Slovensko

Celé číslo účtu, kód banky nebo název

Velká a malá písmena
Diakritiku

Ověření identifikátoru čísla účtu

Identifikátor čísla účtu '631968405' má 'správný kontrolní součet', jeho existence je možná.

Ověření kódu banky nebo jiného peněžního ústavu

Kód pro platební styk '0900' existuje, nalezena 'Slovenská sporiteľňa, a.s.' (SWIFT 'GIBASKBX').
 

 

Související stránky

Hypoteční a úvěrový kalkulátor - Výpočet měsíční splátky z cílové částky a doby splácení 7.6.2014 (22.4.2013) - Výpočet měsíční splátky a dalších parametrů hypotéky nebo úvěru z cílové částky, doby splácení a roční úrokové sazby
Ověření čísla účtu v ČR - České kódy pro platební styk 23.8.2016 - ověření čísla účtu kontrolním součtem, ověření kódu pro platební styk a hledání banky podle názvu v ČR Česká republika


(c) Ing. Petr Faltus 23.8.2016

E-mail

  


Ing. Petr Faltus na YouTube  Ing. Petr Faltus na Pinterestu

Vaše IP adresa je 18.205.176.85 (ec2-18-205-176-85.compute-1.amazonaws.com)

 7