Ing. Petr Faltus

Ověření čísla účtu v ČR

České kódy pro platební styk

Výchozí podoba této stránky

Tento formulář slouží k on-line ověření čísla účtu, on-line ověření kódu banky nebo on-line hledání banky podle názvu, vše v ČR.

S čísly účtů pracuje formulář v národním formátu, který na rozdíl od formátu IBAN lze použít pouze na českém bankovním trhu vrámci tuzemských finančních transakcí. Každé číslo účtu v národním formátu ve tvaru PPPPPP-IIIIIIIIII/KKKK se skládá z identifikátoru čísla účtu a kódu banky pro platební styk. Identifikátor čísla účtu (PPPPPP-IIIIIIIIII) je tvořen maximálně 16 číslicemi, z toho až 10 číslic (IIIIIIIIII) je základní číslo účtu a před ním nepovinně až 6 číslic (PPPPPP) je předčíslí. Případné předčíslí od základního čísla účtu odděluje pomlčka. Kód platebního styku (KKKK) následuje za lomítkem a je tvořen 4 číslicemi. Použitá databáze kódů platebního styku je aktuální z 7.6.2019.

Úspěšné ověření základního čísla účtu znamená, že číslo tak, jak je napsáno, splňuje výpočet kontrolního součtu, který je závazný pro všechna základní čísla účtu v národním formátu na bankovním trhu. Je-li ale právě tento účet příslušnou bankou skutečně zřízen a aktivní pro finanční transakce, zůstává nad rámec tohoto formuláře.

U funkce nerozlišování diakritiky formulář v případě přehlasovaných znaků respektuje, že němčina na rozdíl od češtiny nebo slovenštiny diakritiku jen neodmazavává, ale nahrazuje zpřežkou s písmenem "e". Název Österreich je tedy bez diakritiky nutno napsat Oesterreich, název Wüstenrot by bez diakritiky byl Wuestenrot, atd.


 
Česká republika

Celé číslo účtu, kód banky nebo název

Velká a malá písmena
Diakritiku

Ověření identifikátoru čísla účtu

Identifikátor čísla účtu '7704-77628031' má 'správný kontrolní součet', jeho existence je možná.

Ověření kódu banky nebo jiného peněžního ústavu

Kód pro platební styk '0710' existuje, nalezena 'ČESKÁ NÁRODNÍ BANKA' (SWIFT 'CNBACZPP').
 

 

Související stránky

Hypoteční a úvěrový kalkulátor - Výpočet měsíční splátky z cílové částky a doby splácení 7.6.2014 (22.4.2013) - Výpočet měsíční splátky a dalších parametrů hypotéky nebo úvěru z cílové částky, doby splácení a roční úrokové sazby
Ověření čísla účtu na Slovensku - Slovenské kódy pro platební styk 23.8.2016 - ověření čísla účtu kontrolním součtem, ověření kódu pro platební styk a hledání banky podle názvu na Slovensku Slovensko


(c) Ing. Petr Faltus 23.8.2016

E-mail

  


Ing. Petr Faltus na YouTube  Ing. Petr Faltus na Pinterestu

Vaše IP adresa je 3.81.28.94 (ec2-3-81-28-94.compute-1.amazonaws.com)

 6