Vizovice, Lutonina, Jasenná, Ublo, Pozděchov

Výlet na kole

po stopách úseku Baťovy nedokončené železnice Vizovice - Lidečko - Valašská Polanka

Výchozí stránka cyklistické trasy - výlety na kole

Cyklistický výlet Vizovice, Lutonina, Jasenná, Ublo, Pozděchov jsem urazil na kole a projetou trasu zaznamenal GPS navigací. Baťova železnice z Vizovic na východ na Slovensko byla budována ve 30.letech 20.století společností OZVD. Úsek Vizovice - Lutonina byl v podstatě dokončen již před válkou, která stavbu zastavila. Pro kolo je zpevněný povrch dobrý. Po válce stavba Baťovy železnice pokračuje dalším úsekem Lutonina - Pozděchov, ale po čase po znárodnění OZVD je zastavena úplně. V oblasti Jasenná - Ublo vede dnes trasa po asfaltu, za Ublem je však cesta velmi blátivá, nezpevněná a nesouvislá, místy je nutno sesednout a kolo přenést. Poslední úsek u Pozděchova je lepší vzít zpět horem přes kopec. Úsek od Pozděchova na východ nebyl zahájen vůbec. Nejprve je zaznamenaná cyklistická trasa zobrazena na mapovém podkladu, potom následuje celková délka cyklistického výletu, odkaz pro stažení GPS tracku této trasy ve formátu GPX, KML a JSON a fotografie.

Výlet Vizovice, Lutonina, Jasenná, Ublo, Pozděchov na mapě

Důležité body:  začátek výletu   hotový železniční mostek   hotový železniční průsek   nedokončené mostní těleso   hotové přemostění   nedokončený průsek   železniční násep   konec výletu 

Podklad výletu na kole:
Vrstvy výletu na kole:      výchozí pozice mapy 

Celkový počet bodů s projetou vzdáleností: 542
Celková délka trasy výletu na kole: 25.1km

Fotografie z výletu Vizovice, Lutonina, Jasenná, Ublo, Pozděchov

Ing. Petr Faltus - Cyklistický výlet Vizovice, Lutonina, Jasenná, Ublo, Pozděchov (1/4) Ing. Petr Faltus - Cyklistický výlet Vizovice, Lutonina, Jasenná, Ublo, Pozděchov (2/4) Ing. Petr Faltus - Cyklistický výlet Vizovice, Lutonina, Jasenná, Ublo, Pozděchov (3/4) Ing. Petr Faltus - Cyklistický výlet Vizovice, Lutonina, Jasenná, Ublo, Pozděchov (4/4)

GPS track výletu Vizovice, Lutonina, Jasenná, Ublo, Pozděchov

GPX KML JSON

Navazující výlety na kole

Navazující výlety jsou jiné trasy na kole, kde jsem také projel některými místy tohoto výletu.

Vizovice: Zlín, Želechovice nad Dřevnicí, Lípa nad Dřevnicí, Zádveřice, Vizovice - do místa konání Trnkobraní

Tématicky podobně zaměřené výlety na kole

Steinebrunn, zřícenina Falkenstein, Zlabern, Altruppersdorf, Neudorf bei Staatz, Laa an der Thaya, Wildendürnbach - vinařským krajem severu Dolního Rakouska (Niederösterreich), kolem zříceniny hradu Falkenstein a po stopách zrušené železnice

Možnost podpory mé tvorby

Tato moje soukromá webová tvorba je k dispozici zcela zdarma. Pokud mě ale chcete finančně podpořit, přijmu to rád (momentálně jsem bez příjmů) a předem velice děkuji. Pro tento případ číslo mého příspěvkového účtu v rámci ČR je 375486596/2010, ze zahraničí ve formátu IBAN je CZ22 2010 0000 0003 7548 6596.
 

  

🤝 Vaše IP adresa je 44.200.27.215 (ec2-44-200-27-215.compute-1.amazonaws.com)