České Žleby, Marchhäuser, Bischofsreut, Haidmühle, Nové Údolí

Výlet pěšky

po stopách nejstarší středověké šumavské obchodní trasy

Výchozí stránka turistické trasy - výlety pěšky

Pěší výlet České Žleby, Marchhäuser, Bischofsreut, Haidmühle, Nové Údolí jsem urazil pěšky a prošlou trasu zaznamenal GPS navigací. Zlatá stezka (Goldener Steig) je název pro systém středověkých obchodních cest z Čech skrz šumavské hvozdy do Podunají. Nejstarší trasa Dolní neboli Prachatická Zlatá stezka vedla z Prachatic přes České Žleby, Marchhäuser a Bischofsreut do Pasova. Trasa je ideální i pro kolo. Nejprve je zaznamenaná turistická trasa zobrazena na mapovém podkladu, potom následuje celková délka pěšího výletu, odkaz pro stažení GPS tracku této trasy ve formátu GPX, KML a JSON a fotografie.

Výlet České Žleby, Marchhäuser, Bischofsreut, Haidmühle, Nové Údolí na mapě

Důležité body:  začátek výletu   zaniklá osada Kamenná Hlava   zaniklá osada Mlaka   státní hranice 1   státní hranice 2   Pošumavská jižní dráha   zaniklá osada Krásná hora   konec výletu 

Podklad výletu pěšky:
Vrstvy výletu pěšky:      výchozí pozice mapy 

Celkový počet bodů s prošlou vzdáleností: 629
Celková délka trasy výletu pěšky: 24.5km

Fotografie z výletu České Žleby, Marchhäuser, Bischofsreut, Haidmühle, Nové Údolí

Ing. Petr Faltus - Pěší výlet České Žleby, Marchhäuser, Bischofsreut, Haidmühle, Nové Údolí (1/6) Ing. Petr Faltus - Pěší výlet České Žleby, Marchhäuser, Bischofsreut, Haidmühle, Nové Údolí (2/6) Ing. Petr Faltus - Pěší výlet České Žleby, Marchhäuser, Bischofsreut, Haidmühle, Nové Údolí (3/6) Ing. Petr Faltus - Pěší výlet České Žleby, Marchhäuser, Bischofsreut, Haidmühle, Nové Údolí (4/6) Ing. Petr Faltus - Pěší výlet České Žleby, Marchhäuser, Bischofsreut, Haidmühle, Nové Údolí (5/6) Ing. Petr Faltus - Pěší výlet České Žleby, Marchhäuser, Bischofsreut, Haidmühle, Nové Údolí (6/6)

GPS track výletu České Žleby, Marchhäuser, Bischofsreut, Haidmühle, Nové Údolí

GPX KML JSON

Navazující výlety pěšky

Navazující výlety jsou jiné trasy pěšky, kde jsem také prošel některými místy tohoto výletu.

Haidmühle, Nové Údolí: Lenora, Stožec, Nové Údolí, Haidmühle - šumavskými lesy a po stopách přerušené železnice Volary - Pasov (Passau)
Haidmühle, Nové Údolí: Haidmühle, Třístoličník (Dreisesselberg), Nové Údolí - po stopách plavení dřeva na Šumavě

Možnost podpory mé tvorby

Tato moje soukromá webová tvorba je k dispozici zcela zdarma. Pokud mě ale chcete finančně podpořit, přijmu to rád (momentálně jsem bez příjmů) a předem velice děkuji. Pro tento případ číslo mého příspěvkového účtu v rámci ČR je 375486596/2010, ze zahraničí ve formátu IBAN je CZ22 2010 0000 0003 7548 6596.
 

  

🤝 Vaše IP adresa je 44.200.27.215 (ec2-44-200-27-215.compute-1.amazonaws.com)