Kurort Jonsdorf, Butterberg, Luž (Lausche)

Výlet pěšky

pískovcovou oblastí Zittauer Gebirge (Žitavské pohoří) v Německu (Sasko) na nejvyšší vrchol Lužických a Žitavských hor

Výchozí stránka turistické trasy - výlety pěšky

Pěší výlet Kurort Jonsdorf, Butterberg, Luž (Lausche) jsem urazil pěšky a prošlou trasu zaznamenal GPS navigací. Luž (Lausche) je nejvyšší horou části Neměcka na východ od Labe. Závěrečný úsek výletu prochází oblastí s pozůstatky středověké těžby kamene (informační tabule sklad dynamitu, kovárna nástrojárna, sklad, ...). Díky kamenitým převýšením trasu nedoporučuji jet na kole. Nejprve je zaznamenaná turistická trasa zobrazena na mapovém podkladu, potom následuje celková délka pěšího výletu, odkaz pro stažení GPS tracku této trasy ve formátu GPX, KML a JSON a fotografie.

Výlet Kurort Jonsdorf, Butterberg, Luž (Lausche) na mapě

Důležité body:  začátek výletu   Luž (Lausche)   konec výletu 

Podklad výletu pěšky:
Vrstvy výletu pěšky:      výchozí pozice mapy 

Celkový počet bodů s prošlou vzdáleností: 648
Celková délka trasy výletu pěšky: 16.3km

Fotografie z výletu Kurort Jonsdorf, Butterberg, Luž (Lausche)

Ing. Petr Faltus - Pěší výlet Kurort Jonsdorf, Butterberg, Luž (Lausche) (1/6) Ing. Petr Faltus - Pěší výlet Kurort Jonsdorf, Butterberg, Luž (Lausche) (2/6) Ing. Petr Faltus - Pěší výlet Kurort Jonsdorf, Butterberg, Luž (Lausche) (3/6) Ing. Petr Faltus - Pěší výlet Kurort Jonsdorf, Butterberg, Luž (Lausche) (4/6) Ing. Petr Faltus - Pěší výlet Kurort Jonsdorf, Butterberg, Luž (Lausche) (5/6) Ing. Petr Faltus - Pěší výlet Kurort Jonsdorf, Butterberg, Luž (Lausche) (6/6)

GPS track výletu Kurort Jonsdorf, Butterberg, Luž (Lausche)

GPX KML JSON

Navazující výlety pěšky

Navazující výlety jsou jiné trasy pěšky, kde jsem také prošel některými místy tohoto výletu.

Kurort Jonsdorf: Luftkurort Lückendorf, Hvozd (Hochwald), Krompach, Kurort Jonsdorf, Hain - okruh pískovcovou oblastí Zittauer Gebirge (Žitavské pohoří) v Německu (Sasko) spadající pod Lužické hory se skalami a pěknou přírodou po hranici ČR a Německa
Kurort Jonsdorf: Teufelsmühle, Kurort Oybin, hrad a klášter Oybin, Kurort Jonsdorf - parním vláčkem do pískovcové oblastí Zittauer Gebirge (Žitavské pohoří) v Německu (Sasko) a na prohlídku hradu a kláštera Oybin

Možnost podpory mé tvorby

Tato moje soukromá webová tvorba je k dispozici zcela zdarma. Pokud mě ale chcete finančně podpořit, přijmu to rád (momentálně jsem bez příjmů) a předem velice děkuji. Pro tento případ číslo mého příspěvkového účtu v rámci ČR je 375486596/2010, ze zahraničí ve formátu IBAN je CZ22 2010 0000 0003 7548 6596.
 

  

🤝 Vaše IP adresa je 44.200.27.215 (ec2-44-200-27-215.compute-1.amazonaws.com)