Liběchov, Tupadly, Želízy

Výlet pěšky

okruh krajem sochaře Václava Levého kolem Kaple Máří Magdaleny a reliéfů Harfenice, Had, Čertovy hlavy a Klácelka v pískovcových skalách

Výchozí stránka turistické trasy - výlety pěšky

Pěší výlet Liběchov, Tupadly, Želízy jsem urazil pěšky a prošlou trasu zaznamenal GPS navigací. Světoznámý sochař Václav Levý vytesal na Kokořínsku jako učeň přibližně mezi roky 1840 a 1845 do pískovcových skal unikátní soubor sochařských prací Kaple svaté Máří Magdaleny, Harfenice, Had (neboli Sedm chlebů), Čertovy hlavy a Klácelka (neboli Blaník). Čertovy hlavy v pískovcové skalní stěně nad obcí Želízy patří mezi naše největší sochařská díla v přírodě. Nejprve je zaznamenaná turistická trasa zobrazena na mapovém podkladu, potom následuje celková délka pěšího výletu, odkaz pro stažení GPS tracku této trasy ve formátu GPX, KML a JSON a fotografie.

Výlet Liběchov, Tupadly, Želízy na mapě

Důležité body:  začátek výletu   Kaple svaté Máří Magdaleny   Harfenice   Had   Čertovy hlavy   Klácelka   konec výletu 

Podklad výletu pěšky:
Vrstvy výletu pěšky:      výchozí pozice mapy 

Celkový počet bodů s prošlou vzdáleností: 422
Celková délka trasy výletu pěšky: 10.7km

Fotografie z výletu Liběchov, Tupadly, Želízy

Ing. Petr Faltus - Pěší výlet Liběchov, Tupadly, Želízy (1/5) Ing. Petr Faltus - Pěší výlet Liběchov, Tupadly, Želízy (2/5) Ing. Petr Faltus - Pěší výlet Liběchov, Tupadly, Želízy (3/5) Ing. Petr Faltus - Pěší výlet Liběchov, Tupadly, Želízy (4/5) Ing. Petr Faltus - Pěší výlet Liběchov, Tupadly, Želízy (5/5)

GPS track výletu Liběchov, Tupadly, Želízy

GPX KML JSON

Možnost podpory mé tvorby

Tato moje soukromá webová tvorba je k dispozici zcela zdarma. Pokud mě ale chcete finančně podpořit, přijmu to rád (momentálně jsem bez příjmů) a předem velice děkuji. Pro tento případ číslo mého příspěvkového účtu v rámci ČR je 375486596/2010, ze zahraničí ve formátu IBAN je CZ22 2010 0000 0003 7548 6596.
 

  

🤝 Vaše IP adresa je 44.200.27.215 (ec2-44-200-27-215.compute-1.amazonaws.com)