okruh krajem sochaře Václava Levého kolem Kaple Máří Magdaleny a reliéfů Harfenice, Had, Čertovy hlavy a Klácelka v pískovcových skalách
Výchozí stránka turistické trasy - výlety pěškyPěší výlet Liběchov, Tupadly, Želízy jsem urazil pěšky a prošlou trasu zaznamenal GPS navigací. Světoznámý sochař Václav Levý vytesal na Kokořínsku jako učeň přibližně mezi roky 1840 a 1845 do pískovcových skal unikátní soubor sochařských prací Kaple svaté Máří Magdaleny, Harfenice, Had (neboli Sedm chlebů), Čertovy hlavy a Klácelka (neboli Blaník). Čertovy hlavy v pískovcové skalní stěně nad obcí Želízy patří mezi naše největší sochařská díla v přírodě. Turistická trasa je nejprve zobrazena na mapovém podkladu (REST API portálu Mapy.com), následuje celková délka pěšího výletu, fotografie a nakonec jsou odkazy pro stažení GPS tracku ve formátech GPX, KML i JSON.
- na mapovém podkladu můžete přepínat typ mapy a sledovat turistické značky a cyklostezky
- najetím myší nad některý bod s prošlou vzdáleností můžete sledovat kilometráž, kudy jsem pěšky šel
- kliknutím na některý významný bod toto místo přiblížíte, vycentrujete na mapě a rozbalíte jeho vizitku s dalšími informacemi
- kliknutím na některou modrou značku některého významného bodu na mapě rozbalíte jeho vizitku s dalšími informacemi
- kliknutím na libovolné místo do mapy získáte jeho GPS souřadnice
Výlet Liběchov, Tupadly, Želízy na mapě
| Významné body: | začátek výletu Kaple svaté Máří Magdaleny Harfenice Had Čertovy hlavy Klácelka konec výletu |
Celkový počet bodů s prošlou vzdáleností:
422
Celková délka trasy výletu pěšky:
10.7km
Fotografie z výletu Liběchov, Tupadly, Želízy
GPS track výletu Liběchov, Tupadly, Želízy
GPX KML JSONMožnost podpory mé tvorby
Všechny mé soukromé webové stránky jsou k dispozici zcela zdarma. Pokud chcete moji práci přesto finančně podpořit, přijmu to rád. Pro tento případ je číslo mého příspěvkového účtu v rámci ČR 375 486 596/2010 a ze zahraničí ve formátu IBAN CZ22 2010 0000 0003 7548 6596.
🤝
Vaše IP adresa je 2600:1f28:365:80b0:6254:d19a:12c4:4b