Moldava, Holzhau

Výlet pěšky

Krušnohořím po stopách středověkého sklářství a přerušené železnice Most - Moldava - Holzhau - Freiberg

Výchozí stránka turistické trasy - výlety pěšky

Pěší výlet Moldava, Holzhau jsem urazil pěšky a prošlou trasu zaznamenal GPS navigací. Úsek z Holzhau do Moldavy, který vede po bývalém železničním tělese, je pro kolo nepohodlný. Celá trať Most - Freiberg byla v provozu od roku 1885. Když v roce 1945 Rudá armáda vytrhala za Moldavou několik set metrů kolejí, přeshraniční provoz nebyl nikdy obnoven a trať upadala. Spojení Moldavská horská dráha z Mostu. Nejprve je zaznamenaná turistická trasa zobrazena na mapovém podkladu, potom následuje celková délka pěšího výletu, odkaz pro stažení GPS tracku této trasy ve formátu GPX, KML a JSON a fotografie.

Výlet Moldava, Holzhau na mapě

Důležité body:  začátek výletu   pomník Františka Koubka   středověká sklářská huť   kostel Navštívení Panny Marie   státní hranice 1   konec koleje Holzhau   bývalé železniční těleso   bývalý železniční most   bývalé nádraží Neuhermsdorf   státní hranice 2   začátek koleje Moldava   konec výletu 

Podklad výletu pěšky:
Vrstvy výletu pěšky:      výchozí pozice mapy 

Celkový počet bodů s prošlou vzdáleností: 538
Celková délka trasy výletu pěšky: 18.3km

Fotografie z výletu Moldava, Holzhau

Ing. Petr Faltus - Pěší výlet Moldava, Holzhau (1/6) Ing. Petr Faltus - Pěší výlet Moldava, Holzhau (2/6) Ing. Petr Faltus - Pěší výlet Moldava, Holzhau (3/6) Ing. Petr Faltus - Pěší výlet Moldava, Holzhau (4/6) Ing. Petr Faltus - Pěší výlet Moldava, Holzhau (5/6) Ing. Petr Faltus - Pěší výlet Moldava, Holzhau (6/6)

GPS track výletu Moldava, Holzhau

GPX KML JSON

Tématicky podobně zaměřené výlety pěšky

Srbsko, Koda, Tobolka, Koněpruské jeskyně, Havlíčkův Mlýn, Slavíky, Zdice - po stopách jeskyní, těžby vápence a zrušené úzkorozchodné železnice
Lenora, Stožec, Nové Údolí, Haidmühle - šumavskými lesy a po stopách přerušené železnice Volary - Pasov (Passau)
Dubňany, Mutěnice - okruh krajem Podluží a po stopách zrušené tratě Mutěnice - Kyjov

Možnost podpory mé tvorby

Tato moje soukromá webová tvorba je k dispozici zcela zdarma. Pokud mě ale chcete finančně podpořit, přijmu to rád (momentálně jsem bez příjmů) a předem velice děkuji. Pro tento případ číslo mého příspěvkového účtu v rámci ČR je 375486596/2010, ze zahraničí ve formátu IBAN je CZ22 2010 0000 0003 7548 6596.
 

  

🤝 Vaše IP adresa je 44.200.27.215 (ec2-44-200-27-215.compute-1.amazonaws.com)