Stožec, Stožecká skála

Výlet pěšky

výlet s výhledy na šumavskou přírodu

Výchozí stránka turistické trasy - výlety pěšky

Pěší výlet Stožec, Stožecká skála jsem urazil pěšky a prošlou trasu zaznamenal GPS navigací. Zaniklý Hrad na Stožecké skále byl vystavěn okolo poloviny 13. století za účelem ochrany Zlaté ztezky, která pod ním vedla, a zanikl po založení Volar. Kaple Panny Marie (Stožecká kaple) je celodřevěná poutní kaple, která vznikla roku 1791 pod zaniklým hradem. Mimo výstupu na Stožeckou skálu je trasa pro kolo ideální. Spojení vlak na trati Volary - Nové Údolí. Nejprve je zaznamenaná turistická trasa zobrazena na mapovém podkladu, potom následuje celková délka pěšího výletu, odkaz pro stažení GPS tracku této trasy ve formátu GPX, KML a JSON a fotografie.

Výlet Stožec, Stožecká skála na mapě

Důležité body:  začátek výletu   Stožecká kaple   Stožecká skála   konec výletu 

Podklad výletu pěšky:
Vrstvy výletu pěšky:      výchozí pozice mapy 

Celkový počet bodů s prošlou vzdáleností: 255
Celková délka trasy výletu pěšky: 8.8km

Fotografie z výletu Stožec, Stožecká skála

Ing. Petr Faltus - Pěší výlet Stožec, Stožecká skála (1/4) Ing. Petr Faltus - Pěší výlet Stožec, Stožecká skála (2/4) Ing. Petr Faltus - Pěší výlet Stožec, Stožecká skála (3/4) Ing. Petr Faltus - Pěší výlet Stožec, Stožecká skála (4/4)

GPS track výletu Stožec, Stožecká skála

GPX KML JSON

Navazující výlety pěšky

Navazující výlety jsou jiné trasy pěšky, kde jsem také prošel některými místy tohoto výletu.

Stožec: Lenora, Stožec, Nové Údolí, Haidmühle - šumavskými lesy a po stopách přerušené železnice Volary - Pasov (Passau)

Možnost podpory mé tvorby

Tato moje soukromá webová tvorba je k dispozici zcela zdarma. Pokud mě ale chcete finančně podpořit, přijmu to rád (momentálně jsem bez příjmů) a předem velice děkuji. Pro tento případ číslo mého příspěvkového účtu v rámci ČR je 375486596/2010, ze zahraničí ve formátu IBAN je CZ22 2010 0000 0003 7548 6596.
 

  

🤝 Vaše IP adresa je 44.200.86.95 (ec2-44-200-86-95.compute-1.amazonaws.com)