Eichgraben, Teufelsmühle, Kurort Oybin, Töpferbaude, Olbersdorf

Výlet pěšky

okruh pískovcovou oblastí Zittauer Gebirge (Žitavské pohoří) v Německu (Sasko) spadající pod Lužické hory

Výchozí stránka turistické trasy - výlety pěšky

Pěší výlet Eichgraben, Teufelsmühle, Kurort Oybin, Töpferbaude, Olbersdorf jsem urazil pěšky a prošlou trasu zaznamenal GPS navigací. Skály a pěkná příroda. V údolí velmi pěkně zpevněné cesty, nahoru asfaltová, jinak nezpevněné pěšiny v písku mezi pískovcovými skalami. U Töpferbaude stoupání a klesání. Úsek údolím mezi Teufelsmühle a Kurort Oybin lze popojet úzkorozchodnou parní železnicí Zittauer Schmalspurbahn. Nejprve je zaznamenaná turistická trasa zobrazena na mapovém podkladu, potom následuje celková délka pěšího výletu, odkaz pro stažení GPS tracku této trasy ve formátu GPX, KML a JSON a fotografie.

Výlet Eichgraben, Teufelsmühle, Kurort Oybin, Töpferbaude, Olbersdorf na mapě

Důležité body:  začátek výletu   Teufelsmühle   Kurort Oybin   Töpferbaude   konec výletu 

Podklad výletu pěšky:
Vrstvy výletu pěšky:      výchozí pozice mapy 

Celkový počet bodů s prošlou vzdáleností: 385
Celková délka trasy výletu pěšky: 11.5km

Fotografie z výletu Eichgraben, Teufelsmühle, Kurort Oybin, Töpferbaude, Olbersdorf

Ing. Petr Faltus - Pěší výlet Eichgraben, Teufelsmühle, Kurort Oybin, Töpferbaude, Olbersdorf (1/5) Ing. Petr Faltus - Pěší výlet Eichgraben, Teufelsmühle, Kurort Oybin, Töpferbaude, Olbersdorf (2/5) Ing. Petr Faltus - Pěší výlet Eichgraben, Teufelsmühle, Kurort Oybin, Töpferbaude, Olbersdorf (3/5) Ing. Petr Faltus - Pěší výlet Eichgraben, Teufelsmühle, Kurort Oybin, Töpferbaude, Olbersdorf (4/5) Ing. Petr Faltus - Pěší výlet Eichgraben, Teufelsmühle, Kurort Oybin, Töpferbaude, Olbersdorf (5/5)

GPS track výletu Eichgraben, Teufelsmühle, Kurort Oybin, Töpferbaude, Olbersdorf

GPX KML JSON

Navazující výlety pěšky

Navazující výlety jsou jiné trasy pěšky, kde jsem také prošel některými místy tohoto výletu.

Kurort Oybin, Töpferbaude: Kurort Oybin, Töpferbaude, Hain - horní okruh pískovcovou oblastí Zittauer Gebirge (Žitavské pohoří) v Německu (Sasko) spadající pod Lužické hory se skalami a pěknou přírodou, kousek vedoucí po hranici ČR a Německa
Teufelsmühle, Kurort Oybin: nádraží Bertsdorf, Teufelsmühle, Kurort Oybin, hrad a klášter Oybin - kolem parní železnice a hradu a kláštera Oybin v pískovcové oblastí Zittauer Gebirge (Žitavské pohoří) v Německu (Sasko)
Teufelsmühle, Kurort Oybin: Teufelsmühle, Kurort Oybin, hrad a klášter Oybin, Kurort Jonsdorf - parním vláčkem do pískovcové oblastí Zittauer Gebirge (Žitavské pohoří) v Německu (Sasko) a na prohlídku hradu a kláštera Oybin
Eichgraben, Olbersdorf: Zittau (Žitava), Hartau (Hartava), Eichgraben, Olbersdorf - rekreační okruh na úpatí Zittauer Gebirge (Žitavského pohoří) v Německu (Sasko)

Možnost podpory mé tvorby

Tato moje soukromá webová tvorba je k dispozici zcela zdarma. Pokud mě ale chcete finančně podpořit, přijmu to rád (momentálně jsem bez příjmů) a předem velice děkuji. Pro tento případ číslo mého příspěvkového účtu v rámci ČR je 375486596/2010, ze zahraničí ve formátu IBAN je CZ22 2010 0000 0003 7548 6596.
 

  

🤝 Vaše IP adresa je 44.200.27.215 (ec2-44-200-27-215.compute-1.amazonaws.com)