Zittau (Žitava), Hartau (Hartava), Eichgraben, Olbersdorf

Výlet pěšky

rekreační okruh na úpatí Zittauer Gebirge (Žitavského pohoří) v Německu (Sasko)

Výchozí stránka turistické trasy - výlety pěšky

Pěší výlet Zittau (Žitava), Hartau (Hartava), Eichgraben, Olbersdorf jsem urazil pěšky a prošlou trasu zaznamenal GPS navigací. Oblast okolo jezera Olbersdorfer See je ukázkou rekultivace krajiny po bývalé těžbě hnědého uhlí. Trasa je vhodná i pro kolo. Spojení (i během trasy) úzkorozchodný parní vláček Zittauer Schmalspurbahn z Zittau (Žitavy). Nejprve je zaznamenaná turistická trasa zobrazena na mapovém podkladu, potom následuje celková délka pěšího výletu, odkaz pro stažení GPS tracku této trasy ve formátu GPX, KML a JSON a fotografie.

Výlet Zittau (Žitava), Hartau (Hartava), Eichgraben, Olbersdorf na mapě

Důležité body:  začátek výletu   hraniční řeka Lužická Nisa   Trojmezí (Dreiländereck)   nádraží (Bahnhof Olbersdorf-Oberdorf)   rekreační areál   jezero Olbersdorfer See   nádraží (Bahnhof Zittau-Vorstadt)   konec výletu 

Podklad výletu pěšky:
Vrstvy výletu pěšky:      výchozí pozice mapy 

Celkový počet bodů s prošlou vzdáleností: 478
Celková délka trasy výletu pěšky: 17.7km

Fotografie z výletu Zittau (Žitava), Hartau (Hartava), Eichgraben, Olbersdorf

Ing. Petr Faltus - Pěší výlet Zittau (Žitava), Hartau (Hartava), Eichgraben, Olbersdorf (1/2) Ing. Petr Faltus - Pěší výlet Zittau (Žitava), Hartau (Hartava), Eichgraben, Olbersdorf (2/2)

GPS track výletu Zittau (Žitava), Hartau (Hartava), Eichgraben, Olbersdorf

GPX KML JSON

Navazující výlety pěšky

Navazující výlety jsou jiné trasy pěšky, kde jsem také prošel některými místy tohoto výletu.

Eichgraben, Olbersdorf: Eichgraben, Teufelsmühle, Kurort Oybin, Töpferbaude, Olbersdorf - okruh pískovcovou oblastí Zittauer Gebirge (Žitavské pohoří) v Německu (Sasko) spadající pod Lužické hory
Hartau (Hartava): Hrádek nad Nisou, Hartau (Hartava), Popova skála, Dolni Sedlo - malý příhraniční okruh

Možnost podpory mé tvorby

Tato moje soukromá webová tvorba je k dispozici zcela zdarma. Pokud mě ale chcete finančně podpořit, přijmu to rád (momentálně jsem bez příjmů) a předem velice děkuji. Pro tento případ číslo mého příspěvkového účtu v rámci ČR je 375486596/2010, ze zahraničí ve formátu IBAN je CZ22 2010 0000 0003 7548 6596.
 

  

🤝 Vaše IP adresa je 3.233.242.67 (ec2-3-233-242-67.compute-1.amazonaws.com)