Finsterau, pramen Vltavy, Bučina

Výlet pěšky

po stopách Krále Šumavy Kiliána

Výchozí stránka turistické trasy - výlety pěšky

Pěší výlet Finsterau, pramen Vltavy, Bučina jsem urazil pěšky a prošlou trasu zaznamenal GPS navigací. Franz Nowotny (Kilián) se narodil ve Starých Hutích v rodině, která si po generace přivydělávala pašováním. Za války sloužil ve Wehrmachtu a po válce po odsunutí se usadil za hranicí a stal agentem CIC. Přes hranici do Československa převáděl tajné agenty a zpět do Bavorska emigranty. Kiliánův Kanál 54 od silnice mezi Bučinou a Kvildou vedl k pramenům Vltavy, kde překročil hranici a skončil ve Finsterau. Nejprve je zaznamenaná turistická trasa zobrazena na mapovém podkladu, potom následuje celková délka pěšího výletu, odkaz pro stažení GPS tracku této trasy ve formátu GPX, KML a JSON a fotografie.

Výlet Finsterau, pramen Vltavy, Bučina na mapě

Důležité body:  začátek výletu   Reschbach Klause   Sedmiskalí (Siebensteinkopf)   pramen Vltavy   ukázka železné opony   bývalý lom   konec výletu 

Podklad výletu pěšky:
Vrstvy výletu pěšky:      výchozí pozice mapy 

Celkový počet bodů s prošlou vzdáleností: 732
Celková délka trasy výletu pěšky: 17.7km

Fotografie z výletu Finsterau, pramen Vltavy, Bučina

Ing. Petr Faltus - Pěší výlet Finsterau, pramen Vltavy, Bučina (1/8) Ing. Petr Faltus - Pěší výlet Finsterau, pramen Vltavy, Bučina (2/8) Ing. Petr Faltus - Pěší výlet Finsterau, pramen Vltavy, Bučina (3/8) Ing. Petr Faltus - Pěší výlet Finsterau, pramen Vltavy, Bučina (4/8) Ing. Petr Faltus - Pěší výlet Finsterau, pramen Vltavy, Bučina (5/8) Ing. Petr Faltus - Pěší výlet Finsterau, pramen Vltavy, Bučina (6/8) Ing. Petr Faltus - Pěší výlet Finsterau, pramen Vltavy, Bučina (7/8) Ing. Petr Faltus - Pěší výlet Finsterau, pramen Vltavy, Bučina (8/8)

GPS track výletu Finsterau, pramen Vltavy, Bučina

GPX KML JSON

Tématicky podobně zaměřené výlety pěšky

Borová Lada, Chalupská slať, Svinná Lada, Šindlov - na Chalupskou slať a po stopách Krále Šumavy Kiliána

Možnost podpory mé tvorby

Tato moje soukromá webová tvorba je k dispozici zcela zdarma. Pokud mě ale chcete finančně podpořit, přijmu to rád (momentálně jsem bez příjmů) a předem velice děkuji. Pro tento případ číslo mého příspěvkového účtu v rámci ČR je 375486596/2010, ze zahraničí ve formátu IBAN je CZ22 2010 0000 0003 7548 6596.
 

  

🤝 Vaše IP adresa je 44.200.27.215 (ec2-44-200-27-215.compute-1.amazonaws.com)